Bu eğitimde; dönemlik amortisman raporu, sabit kıymet raporu, satılan sabit kıymet raporlarına ilişkin temel bilgiler anlatılmaktadır.Eğitimi tamamladığınızda, sabit kıymetlerin dönemlik amortisman ve sabit kıymet-satılan sabit kıymet raporlarını listeleyebileceksiniz.

Sabit kıymetlerin amortisman hesaplamaları ilgili çalışma yılına ait 3’er aydan oluşan toplam 4 dönem itibari ile yapılmaktadır. Dönemlik amortisman raporu ile içinde bulunduğunuz dönemde sabit kıymetleriniz için ayrılan ve önceki dönemden devreden amortisman tutarlarını listeleyebilirsiniz.

Öncelikle, rapora dahil edilecek sabit kıymetler için ilk kod-son kod veya kod yapısı sınırlarını girecek ve sıralama şeklini seçmelisiniz. Ayrıca parametreler ekranından sabit kıymetlerinizi alım tarihlerine göre yani fatura tarihlerine göre de sınırlayabilirsiniz. Bunun için ilk alım (fatura) tarihi ve son alım (fatura) tarihi alanlarına size uygun olan tarih girişleri yapmalısınız. Daha sonra amortisman raporunda hangi dönem bilgilerinin baz alınacağını belirlemelisiniz. Bu parametreler girilip döküm yeri seçildikten sonra raporunuz listelenecektir.

Sabit kıymet kartından girilen bilgiler ile birlikte, sabit kıymetlerinizin son durumlarını listelemektedir. Programa girdiğinizde rapora dahil edilecek sabit kıymetlere ilişkin kod aralığı ve kod yapısı ile sıralama şeklini seçmeniz gerekir. Raporunuza sabit kıymetlerinizin alım tarihlerine ilişkin yani fatura tarihlerine ait sınırlama getirebilmenizde mümkündür. Bunun için yapılması gereken tek işlem ilk alım (fatura) tarihi ve son alım (fatura) tarihi alanlarına size uygun olan tarih girişleri yapmanızdır.

Raporlar menüsünün bu programı satılan demirbaşların listelendiği satılan demirbaş raporuna ayrılmıştır. Bu bölümden demirbaş satış faturaları ile satışı yapılan sabit kıymetler listelenecektir. Programa girdiğinizde satılan demirbaş raporuna dahil edilecek demirbaşlara ilişkin kod aralığı ve kod yapısı sınırları girmeniz ve sıralama şeklini seçmeniz beklenir. Raporunuzu sabit kıymetlerinizin alım tarihlerine göre sınırlama getirmek istiyor iseniz ekranınızın ilk alım (fatura) tarihi ve son alım (fatura) tarihi alanlarına size uygun olan tarih girişleri yapabilirsiniz. Parametre girişleri yapılıp, döküm yeri seçildikten sonra raporunuz listelenecektir.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1