Bu eğitimde; Mikro programlarının ana ekranında bulunan mesaj ve SMS mesaj butonlarının kullanımı anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; mesaj ve SMS mesaj butonlarını işlevsel bir şekilde kullanıyor olabileceksiniz.

Mikro programlarından, kullanıcılarımızın sistemde bulunan diğer tüm kullanıcılara kısa mesajlar gönderebilmeleri mümkündür. Üst menüde yer alan butona tıkladığınızda; karşınıza gelen boş ekranda “mesaj“ başlıklı bölüme gönderilecek mesajı girmelisiniz. Daha sonraki işlem ise bu mesajın hangi kullanıcılara gönderileceğinin seçilmesidir. Gönder butonu ile seçili kullanıcılara mesaj gönderebilirsiniz.

Mesajlar butonu, program içerisinde verilen sipariş onayı için kullanıcılara mesaj gönderilmesini sağlar. Bunun için program akış parametrelerinde (091400) sipariş parametreleri sekmesinde yer alan “Sipariş onaylama hakkı olan kullanıcılara hatırlatma notu gönder” seçeneği işaretli olmalıdır.

Kullanıcıların onaylama mesajı alıp almamasına ilişkin düzenlemeyi, Kullanıcı/Grup hak tanımlama(501300) no’lu menüde veri tabanı sekmesinde 52’nci maddede yer alan “Onaylama mesajlarını alamaz” parametresi ile yapabilirsiniz. Sipariş onayı sonrasında belirlenen kullanıcılara mesaj iletilmektedir.

SMS gönderimi ile programımızda yapılacak tanımlamalar ile müşterilerine istedikleri her ayrıntıyı hem ekonomik hem de en kolay yol olan SMS ile gönderip müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkarabileceklerdir. İlgili menünün kullanılabilmesi için FİGENSOFT firması ile anlaşma yapılması gerekmektedir. Anlaşma sonrasında, ayarlar sekmesinden kullanıcı adı ve şifre girilerek SMS gönderimi için tüm detaylar hazır hale gelmelidir.

Mesajların gönderileceği numaralar Cari hesap tanıtım kartı (041110) ve diğer kartlarda yetkili cep telefonları ile birlikte tanımlanmalıdır. Tanımlamış olduğunuz numaralar ekrana geldikten sonra mesajınızı yazabilir ve gönderim sağlayabilirsiniz.

Satış yönetimi altında, SMS uygulamaları menüsünde yer alan şablonlar (038600) uygulaması sayesinde hazırlayacağınız şablonların carilerinizin cep telefonlarına toplu mesaj şeklinde gönderilerek, istediğiniz duyurunun iletilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca birden fazla şablon dosya oluşturabilirsiniz. Örneğin; bakiye bildirimi, kampanya bildirimi vb.

Carilere toplu SMS yolla (38605) programı ile hangi carilere hangi şablon dosyadaki mesajın iletileceğini seçip, mesaj gönderim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı anda birden fazla cariye, ayrı ayrı mesaj dosyası seçip iletebilirsiniz.

İnternet sitesimiz: https://www.mikro.com.tr/

Blog sitemiz: https://blog.mikro.com.tr/

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1

Eğitim no: 03 04 002