Bu eğitimde; perakendecilerin finansal ihtiyaçlarına göre kurgulanmış olan mağaza-market yönetimi modülüne ilişkin temel bilgiler anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; mağaza-market yönetimi modülü ve işleyişi hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Perakende zincirleri, süpermarketler, zincir mağazalarının teknoloji otomasyonu ihtiyaçları diğer sektörlerden farklı gelişiyor. Mağaza-market yönetimi; Mikro Yazılım RTL9000 programının, POS ve çevre ünite entegrasyonu sağlayan modüllerindendir. Türkiye’deki GİB onaylı POS’lar, yazarkasalar, teraziler, çeşitli döküm ve okuma cihazları ile %100 uyumlu çalışmaktadır .

POS kasalar aracılığı ile yapılan online-manuel satışlardan muhasebeye kadar, işletmenin tüm ticari ve finansal hareketlerini kapsayan, işletmeye özel bir iş modeli oluşturulmasını sağlayan ve en önemlisi bilginin analiz edilerek sağlıklı ve hızlı bir karar destek sisteminin oluşmasına olanak veren bir yönetim mimarisidir.

Teraziler, barkod yazıcılar, fiyat gör sistemleri, etiket basımı, elektronik raf etiketleri vb. Mikro perakende çözümlerini “Mağaza-Market yönetimi” modülü kapsamında kullanabilirsiniz.

Bütün kasaların kendilerine özgü parametreleri bulunmaktadır. Bu parametreler doğrultusunda programımız ile haberleşme sağlanır. Mikroshop’ta olduğu gibi bu cihazların bazıları ile online aktarım yapılabilir.

Online Aktarım Yapılabilen Cihazlar:GENİUS, TERA,NCR, WİNCOR.

Mağaza market yönetiminde ekranda gördüğünüz menüler yer almaktadır. Mağaza-Market Yönetimi Menüleri :P.O.S, Raporlar , Bilgi Transferleri, Analiz ve Bakım, Yönetim, Barkod Etiket, Çevre Üniteler, Evraklar.

Evraklar menüsündeki Müşteriye satış POS fiş-fatura inceleme  menüsünden; yapılan satışlar ile ilgili silme, ödeme tipi değiştirme, belge numarası vb. işlemleri değiştirme ve silme; Müşteriden iade alış POS fiş-fatura inceleme menüsünden de iade çekleri ile ilgili silme işlemi yapılır.

Yönetim menüsündeki Market-Mağaza Günlük Hareketler Föyü kasalarımızı anlık olarak kontrol edebiliriz. Shop satış ekranındaki parka atmış olduğumuz evrakların akıbetini Parktaki shop faturaları yönetimi yönetiminden inceleyebiliriz.

Raporlar menüsünden POS satış ve fatura raporları, Mağazalar-Marketler Satış Raporları, Kasa ciroları hakkında bilgi sahibi olabilir ve bu raporlardan çıkarılacak duruma göre hareket edilmesi sağlanabilir.

Analizler menüsünden stok hareketleri, cirolar ve plasiyerler ile ilgili detaylı bilgi raporlarına ulaşabiliriz. Bakım menüsünde fiyat değişiklikleri, stoklar ve pos hareketleriyle alakalı değişiklik işlemleri yapılabilir.

Promosyon yönetimi menüsü ile kullanıcının istediği şekilde promosyonlar, hediye çekleri ve puan tanıtımı yapılabilir.  Ayrıca buradaki düzenlemeleri shop satış ekranlarında kullanabiliriz.

Programımızın haberleşme sağladığı kasalar (ödeme kaydedici cihazlar) ile programımız arasındaki veri aktarımının sağlanmasında bilgi transferi menülerini kullanırız. Retail 9000 Haberleşme Sağladığı Kasalar :İBM, NCR, İNTER, ESCORT , HUGIN , POS, TERA , WINCOR-NIXDORF, SHARP, OLIVETTI.

Genel parametrelerde kaç adet kasa kullanılacağı belirlenir. Kasa tanımları menüsünden ilgili cihazlar seçilir. Bu cihazların parametreleri ile Mikroshop’un (Shop9000 Pc Pos) parametreleri farklıdır. Kasa cihazlarında parametre yerine stok yol adı, cari yol adı ve satış yol adları girilir.

Mikroshop ekranından ve kasalardan yapılan satışları hem online olarak hem de sonradan manuel olarak aktarabiliriz.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1