Bu eğitimde; cari hesap kart, tahsilat ve tediye evrak listelerinin kullanım amaçları ve temel özelliklerine ilişkin bilgiler yer almaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; cari hesap kart, tahsilat ve tediye evrak listelerinin nerede, ne zaman ve nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

Bu program ile cari firmalarınıza ilişkin sabit bilgilerin yani cari tanıtım kartı ekranından girmiş olduğunuz bilgilerin toplu halde dökümlerini alabileceksiniz. (Bu carilere müstahsil olarak takip etmiş olduğunuz carilerde dâhildir.) Programı çalıştırdığınızda yapmanız gereken tek işlem sıralama şekli alanındaki seçiminize göre tarama kod aralığı veya kod yapısı alanlarından carilerinizi seçmenizdir. Bu seçimle birlikte programınız, carilerinizin kodundan, unvanına, vergi dairesinden, vergi numarasına, muhasebe kodundan, bölge koduna, banka kodundan banka hesabına kadar her bir ayrıntısını sunacaktır.

Cari firmalarınızın risk, kredi ve teminat bilgileri bölümden listelenecektir. Bu listede yer alan her bir kolon, cari tanıtım kartından gelmektedir. Aynı zamanda cari ile ilgili senet, çek, açık hesap risk limitlerinin aşılıp aşılmadığını görebiliriz.

Cari firmalarınızın adres bilgileri bu bölümden listelenecektir. Bu fihriste yer alan her bir kolon, cari tanıtım kartının adresler penceresinden girilen bilgilerden alınmıştır. Yani listenizde kod aralığı ya da kod yapısını girdiğiniz carilerinizin kodu, adı, adres numaraları bu numaraya karşılık gelen adres bilgisi ve telefon numarası gibi detayları yer alacaktır.

Bu bölümden cari firmalarınızın yetkili bilgilerine ilişkin bilgileri listelenecektir. Bu bilgiler tamamen Satın alma/Cariler/Cari Hesap yetkilileri bölümünden yaptığınız girişlerden oluşmaktadır. Yani yetkili fihristinde yer alan her bir kolon, yetkili tanıtım kartından girilen bilgilerden alınmıştır. Programa girdiğinizde sizden sadece cari firma yetkililerine ilişkin sıralamanın koda göre mi yoksa isme göre mi olacağını seçmenizdir. Bu seçimle birlikte döküm yeri tercihinize göre fihristiniz listelenecektir.

Evraklar bölümünden girdiğiniz tahsilat makbuzlarının evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Evraklar bölümünden girdiğiniz çek giriş bordrolarının evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Evraklar bölümünden girdiğiniz gelen havale evraklarının, evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Kasa tahsilat fişlerinin evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Evraklar bölümünden girdiğiniz tediye makbuzlarının evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Evraklar bölümünden girdiğiniz çek çıkış bordrolarının evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Evraklar bölümünden girdiğiniz giden havale evraklarının, evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Kasa tahsilat fişlerinin evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Gider makbuzlarının evrak numaralarına göre sıralı olarak listelendiği bölümdür.

Eğitim boyunca gördüğünüz konular kapsamında, Mikro Yazılım Uzmanının anlatımı ile hazırlanan videoyu izleyerek, daha detaylı bilgiler öğrenebilir ve öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1