Bu eğitimde; bakım talep evrakı ile ilgili genel bilgiler ile birlikte, bakım talep fişinden servi iş emri oluşturma ve izleme aşamalarına ilişkin temel bilgiler anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; bakım talep evrakı ve evrak üzerindeki alanların kullanımına ilişkin temel bilgilere sahip olmanın yanı sıra bakım talep fişinden servis iş emri oluşturma süreçlerine hakim olacaksınız.

Bakımı yapılacak cihazların teslim alındığına dair bilgilerin girişleri bu ekranda yapılacaktır.
Böylece; hangi cihazların hangi tüketici tarafından, ne zaman teslim alındığını ve bakımı yapıldıktan sonra bu cihazların ne zaman teslim edilebileceğine ilişkin bilgiler doğrultusunda işlemlerinizi yönlendirebileceksiniz.

Bakım talep evrakının genel özellikleri ekrandaki gibi sıralanabilir: •Servis ücreti , •Bakımı yapacak personel , •Servisin verilme yeri , •Tespit edilen arıza , •Müşteriye bilgi iletme yolu , •Talep geliş şekli

Bakım talep evrakımızın en önemli özelliklerinden biri, verilen hizmet ve kullanılan stok kaydının aynı ekrandan girilebilmesidir. Bunun yanı sıra satır bazında açıklama girişi de tanımlayabilirsiniz. Programımızda bakım kabul evrakından girilen bilgiler doğrultusunda bakımı yapılacak cihazların tüm ayrıntılarının inceleneceği servis iş emri kartını, bu servislerde kullanılan stok ve hizmetlerin planlamasını otomatik olarak bakım talep fişinden servis iş emri oluşturma ve izleme (825500) ekranından yapabilirsiniz.

Bakım evrakı, bakım sözleşmesi gereği veya arıza durumlarında cihazlara uygulanan bakım ile ilgili detayların programa girilmesi amacı ile düzenlenir.

Cihaz garanti dışında ise bakım evrakı, satış faturasına ALT+B tuşları ile çağırılarak tüketiciye fatura edilebilir. Ayrıca bu evraka F8 tuşu yardımıyla bakım kabul evrakını çağırabilmeniz, dolayısıyla bu evraka girilecek bilgileri bu tuş yardımıyla otomatik olarak getirebilmeniz mümkündür. F9 tuşu yardımıyla da belirli tarih aralığındaki bakım evrakını listelemeniz mümkün olmaktadır. 

Bakım evrakının alt bölümünde yer alan cihaz durumları butonuna tıklayarak cihaz ile ilgili bir çok detaylı bilgiye erişilebilir. Bunun için yapılması gereken tek işlem ilgili ekrana cihazın durumunu bildiren girişlerin eksiksiz yapılmasıdır. Evrak, cihazların durumuna yönelik 10 satırlık bilgi girişi yapılabilecek şekilde düzenlenmiştir.

Bakım hareketleri yönetimi evrakı ile 3 kritik işlem yapılabilmektedir: Otomatik faturalaştırma, Sarf çıkış ambar fişi oluşturma, İrsaliyeştirme

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1