Standart e-posta adreslerini artık hayatımızın her anında görüyor, kullanıyoruz. e-Posta adresleri bilginin kolayca ve düşük maliyetle gönderilmesini sağladıkları için yoğun şekilde kullanılan iletişim araçları haline geldi. Ancak Standart Elektronik Posta (SEP) ile kurulan iletişimlerden kaynaklanabilecek çeşitli sorunlar bulunuyor. İlk olarak SEP yeterince güvenli değildir. Dahası, SEP ile iletişim taraflar tarafından inkar edilebiliyor. Bu nedenle hukuken kesin olarak geçerli bir iletişim kanalı ihtiyacı söz konusu .

Kayıtlı Elektronik Posta, tam olarak bu ihtiyacı karşılamak için ortaya çıktı. Kayıtlı Elektronik Posta, ticari ve hukuki yazışma ve belge paylaşımlarını oldukları şekliyle korur. Alıcı kimliğini kesin olarak tespit eder ve içeriğin kesinlikle değişmemesi güvencesi verir. Yazışmalarınızı yasal anlamda geçerlilik sahibi ve hukuken kesin delil haline getirir. Kayıtlı Elektronik Posta’nın yararı, Kayıtlı Elektronik Posta sayesinde yazışmalarınızın hukuki delil statüsü kazanmasıdır. Bu kanaldan yaptığınız yazışmalar, aksi yönde kanıt olmaması halinde mahkemelerde kesin delil olarak kabul edilirler. Kayıtlı Elektronik Posta’ya geçmek suretiyle pek çok durumda mağduriyet yaşamanızın ve hukuken sıkıntılı durumlara düşmenizin de önüne geçmiş olursunuz.

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) çözümlerinde Mikro Yazılım uzmanlığı: Mikro KEP
30 yıllık yerli muhasebe yazılımı devi Mikro Yazılım’ın Kayıtlı Elektronik Posta çözümlerine hemen geçiş yapın. Mikro Yazılım’ın Kayıtlı Elektronik Posta çözümlerinin avantajları şunlardır:

  • BTK’dan KEP sistemi işletme yetkisi almaya hak kazanan ilk kurumsal yazılım şirketidir.
  • Mikro Yazılım’ın tam entegrasyonuyla tek platformdan Mikro KEP ve Kurumsal Yazılım hizmetlerinden aynı anda faydalanabilirsiniz.
  • e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter saklama ve Mikro KEP hizmetlerini aynı platformdan Mikro Yazılım ile alabilirsiniz.
  • Mikro KEP, My E-Kontör sistemi ile çalışır. Alınan kontörler Mikro KEP ve e-hizmetler için kullanılabilir.

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) nasıl alınır?
Kayıtlı Elektronik Posta almak için yapılması gerekenler son derece basit:

  • Önce Mikro KEP hesabı açmak için https://www.mikrokep.com.tr/ adresine girin ve “Nasıl Kayıt Olurum?” butonuna tıklayın.
  • Burada karşınıza çıkacak mavi renkli ‘Kayıt Olmak İstiyorum’ butonuna tıklayın.
  • Bireysel veya kurumsal hesap açmak istiyorsanız ilgili bölüme tıklamanızın ardından yönlendirildiğiniz ekranda bilgilerinizi doldurun.
  • Eğer bireysel hesap açacaksanız e-İmza kullanarak ya da kimliğinizi teyit edecek başka bir yolla hesabınızı açabilirsiniz.
  • Kurumsal hesaplar da e-İmza ile açılabilir ancak talep edilen belgeleri e-posta ile Mikro Yazılım’a göndermeniz gerekir.

Mikro Yazılım muhasebe çözümleri

Küçük işletmenizin ekleyebileceğiniz yeni modülleri sayesinde işletmenizle beraber büyüyen muhasebe çözümü Mikro Run, büyüme yolundaki KOBİ’lerin muhasebe çözümü Mikro Jump ve uluslararası rekabete hazırlanan büyük şirketlerin muhasebe çözümü Mikro Fly sayesinde bütün muhasebe süreçlerinizi kolayca izleyip yönetin. Zamandan ve işgücünden tasarruf edip rekabet gücünüze güç katın!