04.04.2020 tarihli Resmî Gazete’de “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği (Sıra No: 1)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Sıra No: 8)” yayımlanarak muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin birleştirilmesi uygulaması ertelendi.

Muhtasar Beyanname ile SGK Prim Bildirgesi’nin birleştirilmesine ilişkin uygulamanın başlangıç tarihi en son 01.04.2020 olarak belirlenmişti. Resmî Gazete’de yayımlanan yeni “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Genel Tebliği (Sıra No: 1)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Sıra No: 8)” ile söz konusu uygulamanın başlangıç tarihi 01.07.2020 tarihine ertelendi.

Bu gelişmeye göre genel uygulamaya ilk defa Temmuz 2020 dönemine ilişkin olarak 26 Ağustos 2020 tarihinde verilecek Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi ile başlanacak. Amasya, Bartın, Bursa, Çankırı, Eskişehir, Kırşehir ve Konya illerinde başlanan pilot uygulamada bir erteleme söz konusu değil.

Sistem Global, sektörün en kapsamlı destek sunan online platformu eDanışman’ı, ülkedeki tüm firmaların ve kişilerin kullanımına sunuyor. Detaylı bilgi için tıklayın.


İşletmeniz için en uygun Mikro Yazılım programını seçmek için tıklayın.

Şimdi Mikro Yazılım programlarını kiralama modeliyle de kullanabilirsiniz.