Bu eğitimde; tamir servis yönetimi modülü kapsamında servis iş emri operasyonları oluşturma ile ilgili temel bilgiler anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; servis iş emri operasyonları oluşturma aşamasını yönetebilecek, operasyon özelliklerinin kullanım şeklini öğreneceksiniz.

Bu program ile kullanıcılarımız; istedikleri tarih aralığında bakımını yapacakları cihazlara yönelik oluşturmuş oldukları iş emirlerini, aynı ekran üzerinden izleyebilecek ve durumları üzerinde değişiklik yapabileceklerdir. Programının en önemli özelliği, durum ayrımı gözetmeksizin tüm servis iş emirlerini inceleyebileceğiniz yapıda olmasıdır. Yani incelemede, onay bekleyen, onaylanmış, servise alınmış, kapatılan ve iptal edilen tüm iş emirlerini listeleyebileceğiniz gibi, istediğiniz duruma sahip servis iş emirlerini de listeleyebileceksiniz. Ekrana yansıyacak olan birçok başlık servis iş emri tanıtım kartı ekranındaki bilgilerden oluşmaktadır. Zaten kullanıcılarımız ekrandaki herhangi bir servis iş emri satırı üzerinde “Enter” tuşuna bastıklarında karşılarına direkt olarak servis iş emri kartı gelecektir.

Programı çalıştırdığınızda öncelikle sizden, tarih aralığı girmeniz istenecektir. Tarih seçimi ile birlikte de tüm iş emri operasyonları ekrana sırasıyla yansıyacaktır. Bu ekranda kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak servis iş emirlerini talep evrakları bazında, tüketici bazında, stok kodu bazında sınırlamalar getirerek de seçebileceklerdir. Tercihler sonrasında aşağıda yer alan başlıklar ekranda sıralanacaktır.

Operasyon ekranlarının en önemli özelliği kullanıcılarımıza birçok işlemi tek bir ekran üzerinden gerçekleştirmelerine olanak tanımasıdır. Operasyon menüsünde yer alan seçenekler ile kullanıcılarımız seçilen servis iş emirleri inceleme durumda ise tek bir tuşla onay bekleyen, onaylandı ya da iptal edildi durumuna getirebilecek ya da onay bekleyen servis iş emrini inceleme durumuna getirip bu ekrandan izleyebileceklerdir.

Seçili iş emirlerini inceleme duruma getir: Bu seçenek yardımıyla kullanıcılarımız, onay bekliyor durumunda olan servis iş emirlerini (birden fazla iş emri seçimi yapılabilir) aynı anda incelemede durumuna getirebileceklerdir. Seçili iş emrini onay bekliyor durumuna getir: Bu seçenek ile kullanıcılarımız, inceleme durumunda olan servis iş emirlerini incelemesi tamamlanıp onay bekliyor durumuna getirebileceklerdir.

Seçili iş emrini onaylandı durumuna getir: Bu seçenek ile kullanıcılarımız incelemede yada onay bekliyor durumunda olan servis iş emirlerini onaylandı durumuna getirip servis akışlarının sürecini başlatabileceklerdir. Seçili iş emrini servise alındı durumuna getir: Bu seçenek ile kullanıcılarımız onaylanmış durumda olan iş emirlerinin servise yani bakıma alınacak durumuna getirebileceklerdir.

Seçili iş emrini tamamlandı durumuna getir: Bu seçenek ile kullanıcılarımız servise alınıp bakımı yapılan cihazları için bakımın tamamlandığını belirten tamamlandı durumuna getirebileceklerdir. Seçili iş emrini kapatıldı durumuna getir: Bu seçenek ile de kullanıcılarımız servise alınıp bakımı yapılarak tamamlandı konumunda takip edilen servis iş emirlerini kapandı konumuna getirebileceklerdir.

Seçili iş emrini iptal edildi durumuna getir: Bu seçenek ile kullanıcılarımız listelenen servis iş emirlerinden istediklerini iptal edildi pozisyonuna getirebileceklerdir. Bu seçenek çalıştırıldığında öncelikle iptali onaylamanız istenecek hemen sonrasında da bakımı neden iptal ettiğinize ilişkin bilgi girişi yapacağınız ekran ile karşılaşılacaksınız. Buradan da İptal nedenleri tanıtım kartı (822470) ekranından tanımlanan sebepler seçilecek ve ilgili bakımın bağlı olduğu servis iş emri kartına otomatik olarak iptal edildiği bilgisi yansıtılacaktır.

Seçili iş emirlerini iptalinden önceki duruma getir: Bu seçenek ile kullanıcılarımız herhangi bir sebepten dolayı iptal edilmiş durumuna getirdikleri iş emirlerinin bir önceki durumuna getirilmesini sağlayacak ve ilgili iş emrinin bu durumda takip edilmesine olanak vereceklerdir. Seçili iş emrini sil: Bu seçenek ile kullanıcılarımız istedikleri servis iş emirlerinin iş emri kartlarını silebileceklerdir. Seçili iş emrinin ismini değiştir: Bu seçenek ile kullanıcılarımız istedikleri servis iş emirlerinin ismini değiştirebilirler. Seçili iş emrini bakım evrakına aktar: Bu seçenek ile kullanıcılarımız tamamlandı durumunda olan iş emirleri için bakım evrakını oluşturabileceklerdir.

Seçili iş emirlerine ekip atama: Bu seçenek ile servis iş emri kartının (822440) “detaylar” bölümündeki ekip atamalarının seçimi yapılacaktır. Bunun için “ekip tipi” ve “ekip kodu” seçimlerinden sonra ilgili ekip ataması yapılacaktır.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1