Bu eğitimde; stok tanıtım kartı alanları ve bu alanların uygulamalardaki kullanımlarına ilişkin temel bilgiler anlatılmaktadır.Bu eğitimi tamamladığınızda; stok tanıtım kartı alanları hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra stok tanıtım kartı alanlarının işlevsel şekilde nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

Stok Yönetimi

Stok Yönetimi, stok giriş-çıkış hareketlerini takip etmek isteyen bütün firmaların ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde hazırlanmış, hareket girişlerinden yararlanılarak oluşturulmuş çok çeşitli raporlar, analizler ve dökümler ile zenginleştirilmiş bir program paketidir.

Kartlar ve reçeteler menüsü, stok yönetiminin ana menüsünde yer alan ilk seçenektir. Bu menüden stok tanıtım ve grup kartları açılacak, stoklar için reçeteler tanımlanabilecek, çalıştığınız carilerin (müşteri, satıcı diğer cari vb.) tanıtımlarını yapabilecek, kasa ve sorumluluk merkezi kartlarını tanımlayabileceksiniz. Kartlar menüsünden cari ve stok kartlarını girip, evraklar menüsünden satın alma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra, artık programınızın sizin için hazırladığı raporlar, analizler ve dökümleri inceleyebilirsiniz.

Stok tanıtım kartları menüsü, stoklarınız ile ilgili çok değişik detaylardaki tanımlamaları yapacağınız bölümdür. Bu nedenle stok kartlarını açmadan önce, stoklarınız ile ilgili takip etmek istediğiniz bütün detayları gözden geçirmelisiniz. Örneğin; stoklarınızı üretici firmalarına, reyonlarına, markalarına göre farklı detaylarda takip etmek isteyebilirsiniz. Ya da stoklarınızı önceden tanımlayacağınız ana grup ve alt gruplara bağlayarak, bu gruplar ile birlikte incelemek isteyebilirsiniz. Bu bazda takip yapabilmek için her bir stokunuzu programa girmeden önce, ilgili grup tanıtım kartlarının açılmasında fayda vardır.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1