Bu eğitimde; Mikro Yazılım programlarının ana ekranında yer alan ve sıklıkla kullanılan menülerin; görsel kullanım özellikleri ile ilgili bilgiler anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; Mikro ana ekranında yer alan menülerin kullanım tiplerini ve özelliklerini öğreneceksiniz.

Ayarlar menüsünde form ayarları sekmesinde yer alan menü özellikleri alanında “Menü tipi” seçimi yapılabilmektedir. 2 farklı menü tipi vardır: Klasik tip ve ofis tipi.

Klasik tipte, menülerin veri ağacı şeklinde alt alta görünmesi sağlanmaktadır. Tıklanan menünün içeriği yine ilgili menünün altında açılmaktadır.

Ofis tipi görünümde ise menüler ana başlıklar halinde sekmeler şeklinde sıralanacaktır. Görsel olarak farklılığın yanı sıra kullanım açısından da klasik tipe göre bazı avantajları söz konusudur. İlgili menüye tıkladığınızda menünün içeriği üst bölümde sıralanacaktır. Bu sayede sadece o an kullandığınız menüler daha efektif şekilde kontrolünüz altında olacaktır.

Mikro programları ana ekranında numarasını bildiğiniz menülere hızlı bir şekilde erişebilmek için klavyede ilgili menünün ilk rakamına ait tuşa bastığınızda ekranda “Program no” yazan bir kutucuk açılacaktır. Bu kutucuğa girdiğiniz menü numarası ile hızlıca istediğiniz menüye erişebilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1