Bu eğitimde; finans yönetimi kapsamında ödeme emirlerinin ve hareketlerinin analizlerinin hangi menüler aracılığı ile yapıldığının yanı sıra kullanımına ilişkin temel düzeyde bilgiler anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; ödeme emirleri durum analizi ve hareket analizi küplerinin ne amaçla ve nasıl kullanılacağını öğreneceksiniz.

Bu program ile kullanıcılarımız; ödeme emirleri adı altında toplanan tüm müşteri ve firma çeklerinin, müşteri ve firma senetlerinin, müşteri ödeme sözlerinin, firma ödeme emirlerinin, müşteri havale sözlerinin, firma havale emirlerinin, müşteri ve firma kredi kartlarının durumlarını dönem başından itibaren aylara-haftalara göre nasıl bir dağılım gösterdiğini, birçok detayı baz alarak analiz edebileceklerdir.

Programı çalıştırdığınızda otomatik olarak analiziniz yapılacak ve küp ekranında görüntülenecektir. Böylece ödeme emirlerinizin tutarlarının ne kadar olduğu ekranınıza yansıyacaktır. Bunun dışında ekranda yer alan ve yine ihtiyaçlara göre çoğaltabilecek birçok kritik ve önemli analizler yapmanız mümkündür.   •Hangi aylarda ve hangi haftalarda ödeme emirlerin ne kadarının tahsilde, teminatta veya iade edildiğini görebilirsiniz. •Ödeme emirlerinin ilgili hafta veya aylara göre pozisyonu inceleyebilirsiniz. •Ödeme emirlerin hangi carilerle ilişki olduğunu inceleyebilirsiniz.

Ekranınızın üst bölümünde gördüğünüz Görünüm başlıklı menüde yer alan seçenekler yardımıyla, analiz kapsamına aldığınız başlıklara ve verilere ilişkin istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Hareket analiz küpü ile firmalarınızın, gireceğiniz tarihler arasındaki toplam borç-alacak tutarlarını; hareket cinsleri (nakit, müşteri çeki, müşteri senedi, toptan fatura, perakende fatura vb.), sorumluluk merkezi, proje, ay, tarih, şube ve firma bazında listeleme imkanı bulacaksınız.

Hareket analiz küpünde hareket cinsleri ve ilgili tarihler arasında, ilgili hareket cinsleri ile borçlandığınız ve alacaklandığınız tutarlar yer alacaktır. Analizde, borç ve alacak değerleri ana ve alternatif döviz cinsi bazındaki değerleri gösterecektir.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1