Bu eğitimde; Mikro Yazılım programlarına eklenen “Metro style” özelliğine ilişkin temel bilgiler anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; program menülerinin metro style özelliği ile görüntülenmesini ve kullanımını öğreneceksiniz.

Mikro Yazılım programlarının hızlı erişim menüsü altında yer alan yıldız ikonunda, iki farklı görünüm seçeneği vardır. Kullanıcılar isteklerine göre bu iki görünüm arasında seçim yapabilir. Seçimi yapıldıktan sonra herhangi bir kaydetme fonksiyonuna gerek yoktur.

Klasik görünüm, Mikro Yazılım programlarının önceki versiyonlarından aşina olunan ve daha genel bir şekilde menülere hakim olmak isteyenlerin tercih ettiği görünüm seçeneğidir.

Metro Style görünüm özelliği ile sık kullandığınız menüleri gruplandırarak sadeleştirilmiş görünüm ve hızlı ulaşım sağlayabilirsiniz. Özellikle mobil cihazlardan aşina olduğumuz bu görsel sitili Mikro Yazılım programlarında tercih etmeniz halinde kullanım hızınız ve etkinliğiniz görece olarak artabilir.
Kullanıcının tanımlı menüsünü hızlı bir şekilde bulmasını ve gruplanmış olarak kullanmasını Metro style görünüm ile sağlayabilirsiniz. Seçimli menüsü içerisine istediğiniz menüyü sürükle-bırak yöntemi ile atabilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1