Bu eğitimde; Mikro programlarının ana menüsünde yer alan “kurlar” ve “kullanıcılar” butonlarının işlevi ile ilgili temel bilgiler anlatılmaktadır.Bu eğitimi tamamladığınızda; kurlar butonunu kullanabilecek, kurları otomatik olarak güncelleme yöntemini ve kullanıcılar butonun işlevini öğreneceksiniz.

Programda döviz takibi yapabilmeniz, işlemlerinizi istediğiniz döviz cinsi ile yürütebilmeniz mümkündür. Örneğin; stoklarınızı USD veya EURO bazında satabilir veya cari hesaplarınız ile olan işlemlerinizi istediğiniz döviz cinsi ile yürütebilirsiniz. Bunun için günlük döviz kurlarının programa girilmiş olması gerekir. Programın üst bölümünde yer alan “Kurlar” butonu ile farklı döviz cinsi ile çalışan firmalar kurlar ekranına rahatlıkla erişebilir, gerekli ayar ve güncellemeleri yapabilir.

Internet bağlantısı aktif olan kullanıcılar, günlük kur bilgilerini Merkez Bankası’nın belirlediği kurlar üzerinden otomatik olarak güncelleyebilmektedir. Program, TCMB’nin İnternet sayfasına bağlanarak gerekli güncellemeleri yapmaktadır. Bunun için ekranın sağ üst tarafında yer alan “TCMB’den bugünün kurlarını güncelle” butonu kullanılmalıdır.

Kurlar ekranın sağ tarafında yer alan “Seçili güne ait kurları sil” butonu ile takvim bölümünden seçilen gün için daha önceden kuru girişi yapılmışsa, bu kur bilgileri tamamen silinebilmektedir. Bilgileri silmeden önce onay ekranı karşınıza gelecektir.

Seçilen gün için kur girişi yapılmış fakat bazı kurlara yönelik değerler girilmemiş ise “giriş yapılmamış kurları göster” butonuna tıklayarak, ilgili gün için sadece kur değeri girilmemiş kurların ekrana yansımasını sağlayabilirsiniz.

“Kullanıcılar” butonuna tıklayarak, kullanıcılarınızın o anda sistemde olup olmadığını, hangi programı kullandığını, hangi şirkette çalıştığını ve ilgili kullanıcının program üzerinde gerçekleştirmiş olduğu hareketlerin detaylarını inceleyebilmeniz mümkündür.Sistemdeki tüm kullanıcılar, yönetici kullanıcı tarafından sistemden tek tuş ile çıkartılabilir.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1

Eğitim no: 03 04 006