Bu eğitimde; kullanıcıların sisteme tanıtılması ve kullanıcı haklarının tanımlanmasına yönelik genel bilgiler anlatılmaktadır.Eğitimi tamamladığınızda, kullanıcıların sisteme tanıtılması, güvenlik ayarları ve erişim haklarının yapılanmasına yönelik parametrelerin kullanımı ile ilgili temel bilgilere sahip olacaksınız.

Bu bölümde firma bünyesinde yer alan çalışma gruplarının (departmanların) tanıtımı yapılacaktır. Çalışma grupları tanımlandıktan sonra, personellerin programlara erişim hakları, başka bir ifade ile grup kayıtları üzerindeki erişim hakları da düzenlenebilecektir.

Kullanıcı hak ayarlarının kullanıcılar bazında tek tek mi yapılacağı ya da kullanıcıların atandığı grupların haklarına bağlı olarak mı çalışacağı bu parametre ile ayarlanabilmektedir.

Kullanıcıların adları, şifreleri, uzun adları, şifre değişimlerinin periyodik olarak değişmesi  zorunluluğu seçimi  ve  diğer  alanlar  bu ekranda belirlenerek  kayıt  edilmelidir. Grup yönetimi buton öğesi kullanıcıların tanımlı gruplara atanması işlemi ve  e-mikro detayları  buton öğesi ile e-posta ve  şifre  ayarlamaları yapılabilmektedir.

Ekranda gördüğünüz yönetim ekranı ile kullanıcılar pratik olarak gruplara atanabilmektedir. Alt kısımda  yer  alan  “Kayıt  Ekle” butonu ile bu işlemleri  gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılar\Gruplar  aşağıda  yer  alan hak tanımlamalarını  yapılabilmelerinin yanı sıra farklı  kullanıcılara  kopyalama ya da  farklı kullanıcılardan kopyalama uygulaması da yapabilmektedir.

Kullanıcı grup hakları yönetimi menüsü ile kullanıcıların hakları görsel olarak izlenebilir ve pratik  bir şekilde ayarlamalar yapılabilir-yönetilebilir.

Kullanıcıların veri tabanı hakları toplu seçimler yapılarak da yönetilebilmektedir. Bunun için 501900 no’lu menüyü kullanabilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1