Bu eğitimde; kart aktarma menüsünde yer alan stok, cari, personel vb. birçok kartın yeni kod verilerek aktarımının nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler anlatılmaktadır.Bu eğitimi tamamladığınızda, hangi kartların aktarımının yapıldığını ve kart aktarma işleminin nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

Program yapısı içerisinde tanımlanan kartların kod alanlarının değiştirilmesi mümkün değildir.  Ancak tanımlamış ve hareket girilen kartlarda kod değiştirme ihtiyacı duyulabilir.  Program içerisinde bu ihtiyacı karşılamak için “Kart Aktarma” menüsü altında aşağıda listeleyeceğimiz menüler oluşturulmuştur.

Eski(F10 ile seçim yapabilirsiniz)ve yeni kart kodları girildikten sonra, imleç “eski kart silinsin” başlıklı alana gelecektir. Eğer eski kartın silinmesini istiyorsanız, bu alanda gördüğünüz (X) işaretini evet olarak yani () şeklinde işaretlemelisiniz.. Aktarma işlemine dahil edilecek ilk kart belirlendikten sonra imleç bir alt satıra geçecektir. Aktarılacak diğer eski kartlar ve yeni kodları girildikten sonra F2 tuşuna basmalısınız. Aktarma işlemi başlayacaktır. Aktarma işlemi sona erdiğinde, “yeni kart açıldı” alanında () işaretinin yer aldığını göreceksiniz.

Parti-lot kartı aktarma (098506) menüsü diğer kart aktarma menülerinden yapısı gereği farklılık göstermektedir. Program çalıştırıldığında yapılacak tek işlem; aktarma işlemine tabi tutulacak eski parti kodu ve lot numarasının seçilmesi, sonrasında da yeni parti kodunun ve numaranın seçilmesidir. Böylece yanlış parti koduna girilmiş bir stok hareketinin bu program yardımıyla doğru parti koduna aktarımı seri bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1