Bu eğitimde; ihracat hareket raporu ve ihracat fatura listelerinin alınmasına ilişkin temel bilgiler anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; ihracat hareket raporu ve ihracat fatura listelerinin nasıl alınacağına ilişkin bilgi sahibi olacaksınız.

İhracat modülüne yer alan  raporlar ekrandaki gibidir.

Bu rapor, parametreler ekranından seçeceğiniz ihracat kodlarının istediğiniz kod aralığı veya kod yapısından seçerek, istediğiniz tarih aralığında ihracat hareketlerini listeler.

İhracat modülünde yer alan listeler ile ihracat aşamasında yapılan tüm işlemlerin “evrak, ürün bazlı ve cari hesap bazlı” yıllık ihracat analizleri, tarih sıralamalı olacak şekilde firma ihtiyacına göre raporlanabilecektir.

Bu program ile tanıtımını yaptığınız ihracat kartlarınıza ilişkin sabit bilgilerin ekrana ve yazıcıya dökümünü alınabilmektedir. İstenen listenin alınacak ihracat kartlarına ilişkin kod aralığı ya da kod yapısını ilgili alanlara girildikten ve bu ekranla ilgili girişlerinizi tamamlayıp döküm yeri tercihinizi de belirledikten sonra ihracat kartları listelenecektir.

İhracat faturalarının tarihlerine göre listelendiği bölümdür. Bu liste, programınızın İhracat/ Evraklar/İhracat faturası (61100) bölümünden yaptığınız girişleri baz alır. Parametre girişleri yapılıp, döküm yeri seçildikten sonra, girdiğiniz kriterlere uygun ihracat faturalarınız listelenecektir. Verilen tarih aralıklarında ihracat raporlarının alınması , yapılan ihracatların maliyetleri ve ürünlere göre dağılım raporları, ürün bazlı ihracatların analiz edilmesine kadar tüm ihracat süreci izlenebilecektir.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1