Bu eğitimde; genel muhasebe modülü ve uygulamaları temel hatları ile anlatılmaktadır.Eğitimi tamamladığınızda, mikro programlarında genel muhasebe modülünün içeriği, kullanıcılara sağlayacağı kolaylıklar ve kapsamı hakkında bilgi sahibi olunacaktır.

Mikro muhasebe programları entegre bir şekilde çalıştığından hem muhasebe işlemlerinin bir düzenli bir şekilde yapılmasını sağlar hem de kayıt ve raporlama fonksiyonuna da hız kazandırır.

Hesap planının kolay yönetimi, Muhasebe fişlerinin otomatik oluşturulması, Manuel muhasebe fişlerinin ayrıca düzenlenebilirliği, E-defter mevzuatına uygun olarak muhasebe verilerinin oluşturulması, E-defter mevzuatına uygun olarak evrak detaylı muhasebe fişlerinin hazırlanması, Banka ekstrelerinin excel, test ve MT940 formatında otomatik aktarımı, Özel mahsup fişleri yardımı ile otomatik fiş oluşumu.

Beyannamelerin tek ekrandan yönetimi, Bs-Ba raporlarının, beyannamelerinin girilen kayıtlara göre otomatik hazırlanması, Yönetim ekranlarıyla muhasebe hesap kartlarının ve hareketlerinin izlenebilirliği, Hareket detaylarına kolay ulaşım ve düzenleme, Finansal oranların hazırlanması (Likidite, Finansal yapı oranları, devir hızları, karlılık raporları, Rapor ve analiz ekranları sayesinde gerçekleşen durum ile planlananı karşılaştırma.

Muhasebenin aylık ve dönemsel beyannamelerinin bir yandan otomatik oluşturuluyor olması, defter yazma, mizan çıkarma, detay mizanların karşılaştırmalı olarak alınması, gelir tablosu ve bilânço düzenleme gibi zaman alan işlemleri otomatik olarak yapılabildiğinden işletmeye zaman ve eleman tasarrufu sağlamaktadır. Böylece muhasebe departmanının zaman alan işlemleri kısa sürede halletmesi analiz ve yorum fonksiyonuna ağırlık vermesine, işletme yönetiminin karar almasına yardımcı olmasına, maliyet ve kontrol tabloları üretebilmesine imkan sağlamıştır.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1