Bir işin üretim programına göre yapılması veya bir üründen istenen miktarda üretilmesi için verilen emre “iş emri” denilmektedir. “Genel amaçlı iş emri oluşturma” menüsü ile üretim yönetimi kapsamında iş emri oluşturabileceksiniz.

İş Emri Kodu: Bu alanda sizden istenen, üretimini yapacağınız ürene ilişkin iş emri kartını, iş emri malzeme planlama fişini  hangi kod ile oluşturmak istiyor iseniz ilgili kodu girmenizdir. Stok Kodu: Bu alanda sizden istenen, girdiğiniz iş emri kodu ile üretimi yapılacak ürünü seçmenizdir. Bunun için F10 tuşuna basıp açılacak pencereden ilgili ürünü seçmelisiniz. Stok Adı: Kodunu girdiğiniz ürünün adı bu alana otomatik olarak gelecektir.

Birimi: Kodunu girdiğiniz ürünün birimi bu alana otomatik olarak yansıyacaktır. Miktar: İlgili üründen ne kadarlık üretim yapılacağı bu alana girilmelidir.

Sip.Cinsi: İş emri ile ilişkilendirmek istediğiniz  sipariş cinslerini bu alanda  seçebilirsiniz. Sip. Seri: İş emri ile ilişkilendirmek istediğiniz  sipariş seri numarasını bu alanda  girebilirsiniz. Sipariş No: İş emri ile ilişkilendirmek istediğiniz  sipariş numarasını bu alanda  girebilirsiniz. Sipariş Satır No: İş emri ile ilişkilendirmek istediğiniz  sipariş satır numarasını bu alanda  girmelisiniz.

Üreteceğiniz ürünlere ilişkin seçimlerinizi belirledikten sonra kaydedin. Kaydetme sonrası üretilecek ürünlere ilişkin iş emri kartlarınız, iş emri malzeme planlama fişiniz oluşacaktır. Daha sonra bu bilgilere iş emri malzeme planlama fişi ve iş emri kartı programlarından ulaşıp, inceleyebilirsiniz. 

Stok hareket föyünü tıkladığınızda imleciniz hangi ürün satırında ise bu ürünün, istediğiniz tarihler arasında gerçekleşen tüm hareketlerini aynı ekrandan inceleyebileceğiniz föy programını karşınıza getirecektir. Bu föye yansıyacak hareketler, irsaliye, fatura ve depo fişi evraklarından gerçekleşen hareketlerdir.

Stok sipariş föyü butonu tıklandığında imleciniz hangi ürün satırında ise bu ürüne ilişkin alınan ve verilen sipariş hareketlerini detayları ile inceleyebileceğiniz bir ekran ile karşılaşılacaktır. Böylece üreteceğiniz ürüne ilişkin almış olduğunuz sipariş miktarlarını görebilecek, üretim akışınızı bu doğrultuda yönlendirebileceksiniz.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1