Bu eğitimde; finans yönetimi kapsamında ihtiyaç duyulan ve detaylı analiz yapılmasını sağlayan cari, banka ve kasa fihristleri ile ilgili temel bilgiler anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; cari, banka ve kasa fihristlerinin hangi menüler aracılığı ile dökümlerinin alınacağını ve kullanımlarına ilişkin pratik bilgileri öğreneceksiniz.

Banka tanıtım kartından kartlarını açtığınız bankaların tüm detay bilgilerini bu bölümden listeleyebilirsiniz. Banka fihristi alabilmek için; fihriste dahil edilecek bankalara ait kod aralığı ve kod yapısını girmeniz yeterlidir. Eğer fihristte tüm detay bilgilerin yer almasını istemiyorsanız, döküm yerini seçtiğiniz ekrandaki “Ayarlar&Kriterler” bölümüne girerek ilgili tanımlamaları yapmalısınız.

Kasa tanıtım kartından kartlarını açtığınız kasaların tüm detay bilgilerini bu bölümden listeleyebilirsiniz.

Bu program ile cari firmalarınıza ilişkin sabit bilgilerin yani cari tanıtım kartı ekranından girmiş olduğunuz bilgilerin toplu halde dökümlerini alabileceksiniz. (Bu carilere müstahsil olarak takip etmiş olduğunuz carilerde dâhildir.) Programı çalıştırdığınızda yapmanız gereken tek işlem sıralama şekli alanındaki seçiminize göre tarama kod aralığı veya kod yapısı alanlarından carilerinizi seçmenizdir. Bu seçimle birlikte programınız, carilerinizin kodundan, unvanına, vergi dairesinden, vergi numarasına, muhasebe kodundan, bölge koduna, banka kodundan banka hesabına kadar her bir ayrıntısını sunacaktır.

Bu dökümde müstahsil carilerinize ait bilgileri, yani arazi dönümü, bağkur başlangıç ve bitiş tarihi, bağkur numarası, bağkur kuruluş cüzdanı vb. başlıkları izleyebilmek için yapmanız gereken tek işlem, ilgili başlıkları raporunuza dahil etmektir. Bunun için rapor ekranınızın kolon başlıklarının sıralandığı bölümün başında yer alan “Görünen kolonları seçmek için burayı tıklayın” bölümüne basmanız ve açılacak ekrandan istediğiniz başlıkları aktif duruma getirmenizdir.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1