Bu eğitimde; finans yönetim kapsamında banka, cari hesap ve kasa hareketlerinin detaylı takibi ve analizi işlemleri için hareket föylerinin temel özellikleri anlatılmaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda; cari hesap kartları, kasa kartları, banka kartları, cari hesap hareket evrakları, banka hareket evrakları ve kasa hareket evrakları yönetiminin yapıldığı programların neler olduğunu öğreneceksiniz.

Cari hesap yönetimi; carilerinizin tanıtım kartından girdiğiniz kart bilgilerini detayları ile birlikte aynı ekran üzerinden inceleyebilmenize hatta bu kartlara ulaşıp üzerinde değişiklik yapabilmenize olanak tanıyan çok amaçlı bir programdır. Bu programı, cari tanıtım kartlarına ilişkin bilgilerin başlıklar halinde listelendiği bir tablo olarak da düşünebilirsiniz. Cari hesap yönetim ekranında kullanıcılarımızın istedikleri özelliklere sahip carileri listeleyebilmeleri mümkündür.

Yönetim ekranına geçmeden cari seçimi yapacağınız cari detay filtreleme ekranının karşınıza gelmesini istiyorsanız, kuruluş programının Sistem/Sistem ve program parametreleri/Program akış parametreleri (091400) ekranının “Cari parametreleri” bölümündeki “cari yönetim ekranında filtre” seçeneğini “evet” olarak seçmelisiniz. Aksi durumda kullanıcılarımız cari detay filtreleme ekranı ile karşılaşmayacakladır.

Carilerinize ait bilgileri tablonuzdaki başlıklardan herhangi birini baz alarak listeleyebileceksiniz. Ayrıca bir cari kaydı üzerinde sağ tık yaparak, carinize ilişkin tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Yönetim ekranında yer alan kolon başlıkları için, size özel filtrelemeler verebileceksiniz. Örneğin; sadece CARİ* kodu ile başlayan carileri listeleyebileceğiniz gibi bulunduğu şehir İstanbul olan carilerin listesini de alabileceksiniz. Bunun için, filtreleme yapılacak kolonda satır sonu butonu tıklanmalı ve özel seçeneği seçilmelidir.

Her kayıt üzerinde enter tuşuna basarak ilgili satırdaki cari tanıtım kartına ulaşabilirsiniz.

Görünüm başlıklı menüde yer alan seçenekler ile yenilenen kayıtların ekranınızda görüntülenmesini sağlayacak, tutar, bakiye toplam vb. kolonlar için dip toplam alabilecek, ekranınızda yer alan kayıtları istediğiniz kolon başlığına göre gruplayarak listelenmesini sağlayacak, hatta bu guruplar altındaki bilgilerin ekranınızda sürekli görüntülenip görüntülenmeyeceğini ve alt toplamlarının yer alıp almayacağını belirleyebileceksiniz.

Kasa kartları yönetimi; tanımladığınız kasa kartlarını detayları ile birlikte aynı ekran üzerinden incelemenizi ve bu kartlara ulaşıp, üzerinde değişiklik yapmanızı sağlayan çok amaçlı bir programdır. Listelenen bilgiler sadece kasa kartlarına yöneliktir. Yani bu ekrana yansıyacak tüm bilgiler programınızın Kartlar/Kasa Tanıtım Kartı bölümünden girilen bilgilerden derlenerek oluşmaktadır.

“Kasa kartları yönetimi” ekranında kasa kartlarına ilişkin bilgilerinizi istediğiniz kolon başlığına göre sıralayabilecek, programdan çıkmadan yeni kasa kartı girişi yapabilecek, tanımlı olan kartların tanıtım kartlarını anında görüntüleyebilecek hatta birden fazla kasa kartı seçimi yaparak yazıcıdan dökümlerini alabileceksiniz.

Banka kartları yönetimi; tüm bankalarınız için banka tanıtım kartından tanımladığınız kart bilgilerini detayları ile birlikte aynı ekran üzerinden inceleyebilmenize hatta bu kartlara ulaşıp üzerinde değişiklik yapabilmenize olanak tanıyan çok amaçlı bir programdır.

Banka kartları yönetimini, banka tanıtım kartlarına ilişkin bilgilerin başlıklar halinde listelendiği bir tablo olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü programı çalıştırdığınızda karşınıza gelecek olan tüm bilgiler banka tanıtım kartından yansıyacaktır. Bu ekrandan, bankalarınızın kart bilgileri haricinde, bağlantılı olduğu hareket föylerini, dönemsel durumlarını ve mevduat tiplerine göre durumlarını anında görüntüleyebileceksiniz. Ayrıca programdan çıkmadan yeni banka tanımlaması yapabilecek hatta bankalarınızın hareket akışlarına ilişkin evraklar ile çeşitli detaylarda hazırlanmış rapor ve analiz dökümlerini de alabileceksiniz.

Banka kartları yönetimi ekranında, herhangi bir banka kaydı üzerinde mouse’sunuz sağ tuşuna basarak bankanıza ilişkin tüm detaylara tek bir tıklama ile ulaşabileceksiniz.

Cari hesap hareket evrakları yönetimi, tüm carilerinizin istediğiniz tarih aralığında gerçekleştirmiş olduğu hareketleri evrak detayları ile birlikte tek bir ekrandan inceleyebilmenize hatta bu evraklara ulaşıp üzerinde değişiklik yapabilmenize olanak tanıyan çok amaçlı bir programdır.

Programı çalıştırdığınızda karşınıza gelecek olan tüm bilgiler cari hareketlerinin gerçekleştiği fatura, dekont, makbuz, bordro, havale vb. evraklarından girilen hareketlerden oluşmaktadır.

Banka hareket evrakları yönetimi; tanımlı olan tüm bankalarınızın istediğiniz tarih aralığında gerçekleştirmiş olduğu hareketlerini evrak detayları ile birlikte tek bir ekrandan inceleyebilmenize hatta bu evraklara ulaşıp üzerinde değişiklik yapabilmenize olanak tanıyan çok amaçlı bir programdır.

Programı çalıştırdığınızda karşınıza gelecek olan tüm bilgiler takasa çek çıkış bordrosu, kasadan bankaya nakit yatırma bordrosu, giden havale, genel amaçlı virman dekontu vb. evraklarından girilen hareketlerden oluşmaktadır.

Kasa hareket evrakları yönetimi; tanımlı olan tüm kasalarınızın yani nakit kasalarınızın, çek ve senet kasalarınızın, ödeme emir ve sözlerine ilişkin tanımladığınız kasalarınızın istediğiniz tarih aralığında gerçekleştirmiş olduğu tüm hareketlerini evrak detayları ile birlikte tek bir ekrandan inceleyebilmenize hatta bu evraklara ulaşıp üzerinde değişiklik yapabilmenize olanak tanıyan çok amaçlı bir programdır.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1