Bu eğitimde; firma tanıtım kartı, firma temsilcileri, şube bilgileri alanına ilişkin temel bilgileri öğreneceksiniz. Eğitimi tamamladığınızda, firma tanıtım kartında beyanname ön bilgilerini ve firma temsilcilerini tanımlarken dikkat etmeniz gerekenleri öğreneceksiniz.

Aynı veri tabanını kullanarak birden fazla firma ile aynı anda hem daha hızlı hem kesintisiz hem de kaliteli olarak işlem yapabilmeniz mümkün olabilmektedir. Bu detay, özellikle SMMM ve grup firmalar ile işlem yapan kullanıcılarımız için kullanım kolaylığı sağlayacaktır.  İşte firma tanıtım kartı, oluşturduğunuz veri tabanını kullanacak firmaları üretmenizi sağlar.

Firma tanıtım kartının en önemli özelliklerinden biride beyannameler için gerekli olan birçok detayın bu ekrandan girilebiliyor olmasıdır. SM-SMMM kodu, vergi kimlik nuarası, vergi dairesi vb. bu alanlara örnek gösterebiliriz. Dolayısıyla kullanıcılarımızın beyannameleri için farklı farklı programlar çalıştırıp bilgi girişleri yapmaları gerekmeyecek tek bir ekrandan girişlerini tamamlayacakladır.

Firmalarınızı temsil edecek kişilerin kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, ikametgâh bilgileri ile firmanızı hangi görevle temsil ettiğine ait bilgilerin girişleri yapılacaktır. Bunun için öncelikle tanımlayacağınız temsilcinin hangi firmaya bağlı olduğunu seçmelisiniz. Daha sonra da sırasıyla temsilcinizin kodunu, adını soyadını, firmanızı hangi görevle temsil ettiğini -şirket ortağı, yönetici, mali müşavir vb. şekilde- programa tanıtmalısınız. Eğer temsilciniz şirket ortağı konumunda ise firmadaki hissesinin ne oranda olduğunu, temsilcinizin, bağlı olduğu vergi dairesinin kodunu, adını, vergi kimlik numarasını ve ticaret/sicil numarasını girerek ilk bilgilerinizi tanımlamalısınız.  Daha sonra da nüfus bilgilerini, iletişim kurulacak detay bilgilerini ve ikamet ettiği adres bilgilerini karta işleyerek girişlerinizi bitirmelisiniz.

Firmalarınız için hem ana merkeze ait firmanın genel adres ve iletişim bilgilerinin ayrıca varsa şube bilgilerinin girişi yapılabilmektedir.

Firma Tanıtım Kartı 2’nci sekmesinde yer alan firmanın faaliyet türü ve NACE kodu bilgilerinin girişi yapılmalıdır. Firma gerçek kişilik ise TC numarasının girişi bu ekrandan yapılmalıdır. Muhtasar Beyanname ve KDV Beyannamesinin aylık/3aylık/yıllık olarak düzenleneceği yine bu ekrandan tanımlanmalıdır. Böylece programınızda beyanname dönem seçim ekranları ve beyanname verileri bu bu seçeneğe göre otomatik hazırlanacaktır.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1