Bu eğitimde; Mikro programları ana ekranında yer alan hızlı erişim menüsü kapsamındaki butonları kullanım amaçları ile ilgili temel bilgiler yer almaktadır. Bu eğitimi tamamladığınızda ana ekranda bulunan hızlı erişim menüsü butonlarının nasıl ve hangi amaçla kullanıldığını öğreneceksiniz.

Mikro programlarında, birçok işlemi pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan “hızlı erişim menüsüne ait butonlar”, ekranın üst kısmında yer almaktadır.

Logo butonu kullanıldığında, ekranın sağ bölümünde Mikro Yazılım’ın Kurumsal arka plan görseli gözükecektir.

Takvim butonu ile takviminizden daha önce girmiş olduğunuz bilgileri görüntüleyebilir/yeni takvim bilgisi girişi yapabilirsiniz.

İşlem yapılan menülerin içeriğini görüntülemek için “gezgin biçimi” butonu kullanılabilir. Örneğin; üretim yönetimi menüsünün alt başlıklarını ekranın yan kısmında görebilirsiniz.

“Menüde ara” butonuna tıkladığınız, ekranın sağ üst tarafına arama kısmı gelecektir. Burada isteğiniz doğrultusunda kelime ya kelimeleri aratabilirsiniz. Ya da menü numaralarını yazarak, hızlıca aradığınız menüye, rapora, listeye, karta rahatlıkla erişebilirsiniz. Ayrıca “Bölüm” kısmında aramalarınızı filtreleyebilir, ekranın en sağında bulunan “Detaylar” butonu ile aramanızı detaylandırabilirsiniz.

“Bir bakışta” butonu ile yapmış olduğunuz stok-satış-satınalma işlemlerinizin tamamını grafik halinde görebilirsiniz. Grafikler ile ilgili çeşitli düzenleme tercihlerini, ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz.

Kullanıcı Tanımlı Liste Butonu ile ekran görünümlerini “MetroStyle” veya “Klasik” seçenekleri ile tercihiniz doğrultusunda belirleyebilirsiniz.

Web butonu ile www.mikro.com.tr adresini ekranın sağ bölümünde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1