Bu eğitimde; akaryakıt istasyonları yönetim modülüne ilişkin genel tanımlamalar yapılmaktadır.Bu eğitimi tamamladığınızda; akaryakıt istasyonu modülünün hangi ihtiyaçlara göre düzenlendiği ve kullanıcılara nasıl maksimum fayda sağlayacağına ilişkin püf noktalarını öğreneceksiniz.

Akaryakıt sektörüne özel olarak geliştirilen bu ürün; Finans ve Muhasebe Yönetimi ürünlerini de kapsayan tüm ürün ailesi ile tam entegre olarak çalışabilir. Akaryakıt sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin tüm iş süreçlerini kayıt altına alabilecekleri uçtan uca bir ERP sistemidir.

Vardiya ve sayaç parametrelerinin tanımlanması, Online-Manuel Vardiya Alma, Vardiya Kabul, Kontrol

Akaryakıt istasyonları yönetiminde süreç; sistem parametrelerinin altında ki akaryakıt istasyonu vardiya parametrelerinin tanımlanması ve sayaç tanıtım kartlarının tanımlanması ile başlar, online ya da manuel vardiya alma işlemi ile devam eder. Vardiya alındıktan sonra da hesap kabul yaparak vardiya kabulü yapılır. Vardiya raporları kullanılarak gerekli kontroller sağlanır.

Otomasyon sistemleri, pompadan alınan verileri programa aktarmamızı sağlar. Pompacının sayaçtan vardiya içerisinde yapmış olduğu yakıt hareketlerini gösterir. Sayaç tanıtım kartını ve pompacıları açarken, otomasyon dosya sisteminde pompacılar ve sayaçlar nasıl yazılmış ise sisteme de o şekilde açılması gerekir.

Pompanın haberleştiği veri yolu çok kritiktir. Çünkü bu yol yanlış olur ise otomasyondan online vardiya bilgisi okunamaz. Ayrıca bir diğer okuma yöntemi olarak manuel bir şekilde dosya seçilerek de okutulabilir.

Kabulünü yapmış olduğumuz vardiyanın herhangi bir işlem hatasından dolayı iptalinin söz konusu olduğu durumlarda ise vardiya iptali yapılarak vardiya hesabı açılır ve vardiyada oluşan kayıtlar silinmez. Sadece ilgili bölüm düzeltilerek tekrar hesap kabulü ile işlemlere devam edilir. Mikro’da vardiya iptallerinde otomasyondan ve manuel girilen pompacı hesap bilgilerinde veri silinmesi söz konusu olmaz.

Akaryakıt modülümüz, bir firma birden fazla ana bayraklı çalışılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yani Shell, Opet, BP, Petrol Ofisi gibi farklı firmalar ile çalışabilmek mümkündür.

Twitter: https://twitter.com/mikroyazilimas

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/mikroyazilimas/

İnstagram: https://www.instagram.com/mikroyazilimas/

Facebook: https://www.facebook.com/mikroyazilimas

Yeni eğitimleri kaçırmamak için: https://www.youtube.com/mikroyazilim1/?sub_confirmation=1