Eğer bir serbest muhasebeci mali müşavir (SMMM) ya da yeminli mali müşavir (YMM) iseniz senelerin uzmanlığı ile hukukun birçok alanına aynı anda hakim olduğunuz için sizi takdir ediyor ve yaptığınız işin hata kabul etmeyecek kadar hassas olduğunu biliyoruz. Peki iş süreçlerinizi her seferinde sağlıklı ve verimli biçimde tamamlamak için ne yapabilirsiniz?

Neden bir mali müşavir programı kullanmalısınız?

Mükelleflerinizin mali işlemlerini ve tüm üst düzey muhasebe faaliyetlerinizi

 • Hatasız ve hızlıca yürütmek
 • Mevzuata ve finansal denetlemeye uygun şekilde gerçekleştirmek
 • Gerektiğinde resmi mercilere tarafsız şekilde sunmak

istiyorsanız bir mali müşavir muhasebe programı kullanarak hem işinizi hem de hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Mali müşavir programlarının avantajları

Mali müşavir yazılımları ile

 • Mükelleflerinizin bilgilerini tek bir platform üzerinden detaylı olarak takip edebilirsiniz.
 • Mükelleflerinize ait işletme defterlerini tutabilir, bilanço ve kar-zarar tablolarını hazırlayabilirsiniz.
 • Mükelleflerinizin beyan etmek zorunda olduğu beyannameleri düzenleyebilirsiniz.
 • İşletmeye ait tüm muhasebe işlemleri etkin olarak takip edip gerektiğinde kolayca raporlama ve analiz yapabilirsiniz.
 • Tüm kıymetli evrak, doküman, dosya ve verileri kaybolma ya da zara görme riski olmaksızın uzun süre güvenle saklayabilirsiniz.
 • Programınıza dilediğiniz her yerden dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.
 • Hazırladığınız tüm dosyaları çalışanlarınız ve mükelleflerinizle saniyeler içinde paylaşabilirsiniz.
 • Mükellefinizin iş süreciyle birlikte kendi iş sürecinizi de standardize eder, zaman ve paradan tasarruf edersiniz.

Mikro Müşavir kullanmanız için 4 neden

Mikro Yazılım’ın 30 yıllık tecrübesini bulut teknolojisi ile buluşturan Mikro Mali Müşavir, sizin de iş süreçlerinizi kolaylaştırsın:

 1. Defter Beyan Sistemi entegrasyonu: Maliye Bakanlığı’nın e-Defter beyan programı Defter Beyan, web tabanlı olduğu için veri girerken klavye kullanmaya alışkın SMM’ler için yeterince kullanışlı olamayabiliyor. Mikro Müşavir ise tüm müşavirlere alıştıkları şekilde bir kullanım sunuyor. Mikro Müşavir ile rahatça ve hızlı şekilde veri girişi yapıp hepsinin otomatik olarak Defter Beyan sistemine aktarılmasını sağlayabilirsiniz.
 2. Kullanıma hazır belge kolaylığı: Mikro Müşavir size optik okuyucuya özel beyanname ve bildirge dökümleri, yeminli mali müşavir çalışma kağıtları, kullanıma hazır dilekçe ve rapor örnekleri sunar. İstediğiniz dokümanı program içinden kolayca bulup mükellefinize özel bilgilerle düzenleyebilirsiniz.
 3. e-Devlet uygulamalarına geçiş fırsatı: Mikro Müşavir’in elektronik beyannameleri ile e-Devlet uygulamalarına kolayca geçebilirsiniz.
 4. Etkin sabit kıymetler yönetimi: Mikro Müşavir ile demirbaş tanımlayıp zimmet yerlerini belirleyebilir, hazır faydalı ömür tanımları ile kolayca amortisman hesabı yapabilirsiniz.

Kullanıma hazır belge kolaylığı: Mikro Müşavir size optik okuyucuya özel beyanname ve bildirge dökümleri, yeminli mali müşavir çalışma kağıtları, kullanıma hazır dilekçe ve rapor örnekleri sunar. İstediğiniz dokümanı program içinden kolayca bulup mükellefinize özel bilgilerle düzenleyebilirsiniz.

e-Devlet uygulamalarına geçiş fırsatı: Mikro Müşavir’in elektronik beyannameleri ile e-Devlet uygulamalarına kolayca geçebilirsiniz.

Defter beyan sistemi entegrasyonu: Bu özellikle mükelleflerinizin serbest meslek kayıtlarını sisteme gönderip defter ve beyanname kayıtları oluşturulabilirsiniz.

Etkin sabit kıymetler yönetimi: Mikro Müşavir ile demirbaş tanımlayıp zimmet yerlerini belirleyebilir, hazır faydalı ömür tanımları ile kolayca amortisman hesabı yapabilirsiniz.

Mikro Müşavir’in verdiğiniz hizmetin kalitesini artıran ve işinizi kolaylaştıran modülleri:

 • Muhasebe Yönetimi
 • Sabit Kıymetler Yönetimi
 • Enflasyon Muhasebesi (IAS-29 ve SPK Uyumlu)
 • Mükellefler için Stok Yönetimi
 • Finans Yönetimi
 • Konsolide İşlemler

Mikro Müşavir’i kiralayarak da kullanabilirsiniz

Mikro Müşavir’i ek bedel ödemeden, daha etkin bir fayda ve maliyet hesabı ile kullanarak sermaye tasarrufu sağlamak istiyorsanız kiralama modelinden de faydalanabilirsiniz. Mikro Müşavir’i kiralayarak, programın her zaman mevzuata uygun, en güncel sürüm ve versiyonunu kullanırsınız ve üst versiyonlara ücretsiz olarak geçebilirsiniz.


İşletmeniz için en uygun Mikro Yazılım programını seçmek için tıklayın.

Şimdi Mikro Yazılım programlarını kiralama modeliyle de kullanabilirsiniz.