Eğer taşımacılık hizmetleri verdiğiniz bir işletmeniz varsa nakliye sırasında size hız kazandıracak pratik bir nakliyat programıyla iş süreçlerinizi optimize edebilirsiniz.

Nakliye programları, firmaların nakliye bilgilerini tüm detaylarıyla kayıt altına alıp saklayabileceği ve taşıma süreçlerini optimize etmelerine yardım eden yazılımlardır.

Nakliye programı ne işe yarar?

Bu programlarla satıştan muhasebeye, üretimden personel yönetimi ve müşteri ilişkilerine kadar işletmenizi oluşturan pek çok fonksiyonu entegre bir bilgi sistemi içinde bütünleşik olarak takip edebilirsiniz. Nakliye programlarıyla rota planlaması, araç takibi, teslimat takibi ve taşımayı ilgilendiren pek çok konuyu daha kolay takip edilebilir ve bunun sonucu olarak daha etkin şekilde yönetilebilir hale getirebilirsiniz.

Nakliye sektöründe hizmet veriyorsanız kurumsal kaynaklarınızı etkin biçimde planlayabilmeniz pratik ve bütünleşik bir nakliye yönetimi programı kullanarak iş süreçlerinizi optimize hale getirerek verimliliğinizi artırabilirsiniz.

Çoğu nakliye programı ana paketiyle direkt olarak kullanıma hazırdır ancak taleplerinize göre ekstra modüllerle de zenginleştirilebilir.

İyi bir nakliye programında olması gereken özellikler 

  1. Araç ve şoför bilgilerini kaydeder.

Nakliye programına taşımayı yapacak araçlara dair araç tipi, cinsi, marka ve modeli, çalışma bölgesi, plakası gibi bilgileri kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda aracın şoförünü de tüm iletişim ve ehliyet bilgileriyle sisteme tanıtabilirsiniz.

  1. Belgeleri kayıt altına alır.

Ehliyet, poliçe, ruhsat ve ikametgah gibi gerekli belgelerin kaydını ve takibini sağlarsınız.

  1. Müşteri ve firma bilgilerini tanımlar.

Müşteriye dair genel bilgileri, iletişim datasını, evrak ve sözleşme bilgilerini, fatura detaylarını, yükleme şeklini, yükleme yeri ve tarihini sisteme kaydetmenizi sağlar. Böylece tedarik edeceğiniz aracı ayarlayıp operasyonu daha iyi yönetebilirsiniz.

  1. Yol bilgilerini tanımlar.

Nakliyenin nereden nereye yapılacağına dair tüm lokasyon bilgilerini girebilir, ülkesel, bölgesel ve il bazında yer tanımı yapabilirsiniz.

  1. Giderleri kaydeder.

Taşıma sırasında oluşan masrafları tanımlayıp yaptığınız harcamaları kaydedebilirsiniz.

  1. Araç hareketlerini kaydeder.

Araçların sefer hareketlerini, durdukları ve teslimat yaptıkları noktaları, seferi biten araçları, faturası kesilen ve kesilmeyen projeleri ve detaylı olarak tüm nakliye hareketlerini kaydetmenizi sağlar.

  1. Detaylı raporlar sunar.

Ödeme listesi, teslimat, kar-zarar ve operasyon personeli analizi gibi konularda detaylı raporlar üreterek kaydettiği verileri anlamlı bilgilere dönüştürür.

____________________________________________________________________________________________

Neden Mikro Jump kullanmalısınız?” başlıklı yazıya da göz atmak ister misiniz?

Neden Mikro Fly kullanmalısınız?” başlıklı yazıya da göz atmak ister misiniz?

İşletmeniz için en uygun Mikro yazılımını seçmek için tıklayın.