28 Ocak 2015 Çarşamba

MİKRO YAZILIMEVİ EĞİTİM VERMEYE VE MİKROCULAR YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYOR…

Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi, Mikro Yazılımevi Diyarbakır Eğitim Merkezi Dirasyo Mali Danışmanlık / Davut Bilinmiş ve İŞKUR işbirliğiyle son sınıf öğrencileri ve mezun öğrencilere yönelik düzenlenen ön muhasebe işlemlerini kolaylaştırmaya yönelik sertifika programı, öğrencilerin sertifikalarını almaları ile sona erdi.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) ön muhasebe işlemlerini kolaylaştırmak ve kendi işleyişlerini çözümleyebilmek, kurumsal yapıda çalışan firmaların muhasebe işleyişlerini çözümleyebilmek, çeşitli biçimlerde üretim yapan işletmelerin üretim işlemlerini takip etmek, maliyetlerini kontrol altına alabilmelerini sağlamak amacıyla üretilmiş “Ticari yazılım” paketini içeren programın, öğrencileri istihdama kazandırmaya yönelik olduğunu söyleyen Dicle Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bahar Burtan Doğan, programın pratiğe dönüştürülmesiyle devam edebileceğini belirtti.

Öğrencileri istihdama kazandırmak amacıyla düzenlenen programa, İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Kadıoğlu, İŞKUR Şube Md. Cengiz Çelebi, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.